KIM JESTEM

Psycholog Katowice

Psychoterapia w Katowicach

Jestem psychologiem, absolwentem Uniwersytetu Śląskiego. Moje zainteresowanie psychoterapią koncentruje się wokół psychoterapii psychoanalitycznej i psychoanalizy. Jest to metoda, w której od wielu lat się kształcę i rozwijam swoje umiejętności, a także w ramach, której pracuje i staram się rozumieć rzeczywistość emocjonalną pacjentów. Ukończyłem Krakowską Szkołę Psychoterapii Psychonalitycznej oraz jestem w trakcie szkolenia w psychoterapii psychoanalitycznej dzieci i młodzieży w Szkole Psychoterapii Psychoanalitycznej Dzieci i Młodzieży. Jestem członkiem nadzwyczajnym Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej. Swoją pracę superwizuję u psychoanalityków i psychoterapeutów psychoanalitycznych Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej oraz Polskiego Towarzystwa Psychoanalitycznego.  W swojej pracy kieruje się kodeksem etycznych obu towarzystw.

Psychoterapia psychoanalityczna kierowana jest do osób doświadczających zaburzeń emocjonalnych, przeżywających trudności adaptacji i przechodzących wewnętrzny kryzys, które poszukują zrozumienia swoich problemów i sposobów radzenia sobie z nimi, a także osób chcących rozwijać swoją osobowość, odkrywać przyczyny oraz czynniki wpływające na zachowanie i relacje z innymi. Jako psycholog w Katowicach zajmuję się psychoterapeutycznym  leczeniem zaburzeń osobowości, leczeniem nerwic oraz pomocą w przypadku zaburzeń psychosomatycznych, zaburzeń jedzenia takich jak anoreksja czy bulimia. Prowadzę psychoterapię dla dzieci i młodzieży oraz par.

Jestem inicjatorem projektu "Psychoanaliza na Śląsku", którego działalność związana jest z propagowaniem psychoanalizy jako metody niesienia pomocy ale też sposobu rozumienia otaczającego nas świata. W ramach "Psychoanalizy na Śląsku" organizuje  otwarte wykłady i prelekcje - cykl "Sobotnie spotkania z psychoanalizą na Śląsku" 

 

Sebastian Oryńczak - Psycholog, psychoterapeuta Katowice